A teď z jiného soudku :o)

A teď z jiného soudku :o)

17.8.2008 Kategorie Ostatní

img_2125.JPG 17.8.2008 Aby toho adrenalinu nebylo za uplynulý víkend málo, jela jsem navýšit jeho hladinu na letiště do Kunovic. Moji blízcí mi obstarali k narozninám bezva dárek, který se nedal odmítnout. Někdo tuší… ano…. přesně tak Tandemový seskok padákem. Termín byl předem dohodnut, ale vzhledem k počasí, které bylo předcházející den, ráno v 9 hodin jsem volala, jestli se opravdu bude skákat a bylo mi potvrzeno, že ano. Spolu s kamarády jsm edojeli na letiště do Kunovic, kde už seskoky byly v plném proudu. Chvilka pozorování, sebrání odvahy, podpis prohlášení že vás nikdo do ničeho nenutí, seznámení s „tandempilotem“, obléct na sebe kombinézu, krátká instruktáž a jde se na věc. S dalšími parašutisty jsme nasedli do letadla L-410 Turbolet. Letadlo se odlepilo od země a začalo stoupat až do výšku 4000 metrů. Bylo hezké počasí a tak bylo úžasné sledovat známou krajinu pod sebou. Před výskokem jsem se nechala připoutat k mému „tandempilotovi“ , nic jiného Vám ani nezbývá, nasadila jsem si brýle a čekali jsme na zvonění, otevření dveří, skok ostatních parašutistů. Protože s námi byl i kameraman, skákali jsme jako poslední. Když se mně Hynek ptal (tendempilot) jestli se bojím, řekla jsem , že ne, že mu věřím. Šla jsem do toho s maximální důvěrou v jeho osobou a veškeré pochybnosti jsem nechala na zemi. Naštěstí jsem měla sebou přátele, kteří mně neděsili katastrofami a podobnými událostmi, ale s úsměvem na tváři sledovali, jak odcházím k letadlu.

Když jsem byla zavěšena do speciálního postroje, který byl připoután k postroji Hynka, a dělala přesně to co mi řekl, ani ve snu mně nenapadlo, že bych neskočila, nebo si to chtěla rozmyslet. Přiznám se ale, že jsem nenašla odvahu se v ten okamžik podívat pod sebe. Hynek mně nijak předem neupozornil, kdy skočíme a najednou jsem byla ve vzduchu. Byl to moc zvláštní pocit. Padali jsme volným pádem, rychlostí 215 km/h. V tu chvíli mi byla trochu zima na ruce a říkala jsem si, jak dlouho budeme ještě takhle padat. Srandovní bylo, že mně v tu chvíli napadla myšlenka, jestli mi nespadne bota, že by to bylo zajímavé, kde by skončila :o)))) Volný pád netrval dlouho, ruce jsem musela stáhnout a pěknou houpačkou, když Hynek otevřel padák jsme vyletěli o pár metrů výš. Teď se mi to opravdu začalo líbit. Na padáku jsme pomalu klesali na zem. Hynek mně nechal ovládat padák a zvládli jsme i nějakou tu zatáčku. Hynek semnou přistal jako do peřin. Celý seskok byl nepopsatelný, nejlepší je to zažít :o) Je to velmi silný zážitek a trvá dost krátce, takže hned po seskoku mně napadaly myšlenky, kdy si to zopakuju. Perličkou bylo to, že s námi v letadle byla na tandem i paní, které bylo 89 let a byl to její již 20 seskok :o)

Obecně platí to, že se seskoku v tandemu můžete účastnit od 8 let a minimální výškou 120 cm, váha nesmí překročit 120 kg a na sebe obléct pohodlné sportovní oblečení a boty, které vám neuletí :o)))

Nezbývá mi než poděkovat Marcelce s Romanem, že mi připravili takový bezva dárek, kterým mi udělali velkou radost.

V galerii najdete pár fotek z celé akce a tady je odkaz na kratičké video skysport.cz/content/view/227/47/