ChS Tajemství Karpat

ChS Tajemství Karpat

Chovatelská stanice maďarských krátkosrstých ohařů TAJEMSTVÍ KARPAT oficiálně vznikla až v r.2007. Našim prvním maďarským ohařem se stal  ENTY z Hluckých polí  v r. 2000

ENDY

 

chovatelska.jpg

S napětím a obavou jsem očekávala , zda mi název, který jsem jako jediný napsala (místo možnýchšesti návrhů)v Belgii schválí. Nechtěla jsem totiž riskovat, že vyberou jiný název než který je pro mě ten neja vyšlo to!

Název ChS TAJEMSTVÍ KARPAT vzešel z podnětu mého kamaráda, kdy mi vnukl myšlenku s tajemstvím. Vždyť každého štěňátko, které si člověk domů přinese, je jedno veliké tajemství. Nevíme jaká je v něm osobnost, jak bude šikovné a učenlivé, jaké nám bude dělat radosti i starosti.  Vše nás teprve s jeho příchodem čeká.

Tajemství Karpat také souvisí s krásou krajiny ve které jsem žila 30 let, když Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty zasahuje až dohonitby mysliveckého sdružení ve které cvičím psy a kterého jsem členkou. Osud a život nás  v r. 2018 zavál na úpatí Chřibů, do krásné krajiny  rozprostírající se mezi hradem Buchlov a řekou Moravou, do údolí, obce zvané Boršice.  Kde naše chovatelská stanice našla nový domov a nese si svůj název dál.

Věřím, že štěňátka, které vzejdou z této chovatelské stanice budou přínosem pro chov maďarského krátkosrstého ohařea budou dělat dobré jméno této chovatelské stanici. Moji snahou je především udržet pracovní vlohy dané pro lovecká plemena, snoubící se zdravím a kvalitním exteriérem. Náš první vrh přišel na svět v r. 2009 a od té z naší chovatelské stanice vzešlo hned několik kvalitních chovných psů a fen.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem těm, kteří mě jakýmkoliv způsobem pomohli a podpořili při poznávání lovecké kynologie, a to i do budoucna. Velké díky patří všem majitelům ochovánků Tajemství Karpat, bez nich by to bylo jen jméno na seznamu, ale není a o Tajemství se už ví široko daleko 🙂

Pavla Latinová Mičulková, chovatelka