Podzimní zkoušky Hrádek

Podzimní zkoušky Hrádek

19.10.2008 Kategorie Zkoušky

pa110194.JPG 18.10.2008 Kora, v den kdy dohásla svých 17 měsíců, úspěšně složila podzimní zkoušky v I. ceně, 4 nosem a ziskem 288 bodů, které nám tentokrát na vítězství nestačily a posunuly nás na pěkné 4. místo. Kora tak splnila pracovní podmínky pro uchovnění.

Podzimní zkoušky pořádal Okresní myslivecký spolek Znojmo. Zkoušky jsme dělaly až teď, protože Kora ty naše, okresní, úspěšně odhárala a tak mi nezbylo než hledat nový termín a místo zkoušek. Moje volba okresu Znojmo byla správná, protože honitba, kterou poskytlo myslivecké družení Hrádek, byla perfektně zazvěřená a psy tak mohli ukázat co v nich je. Na nástupu se sešlo 12 psů v zastoupení plemen německý krátkosrstý ohař, český fousek, výmarský ohař, malý münsterlandský ohař. Naše číslo losu 6 nás zařadilo do 1 skupiny, která se skládala z 2 českých fousků, 2 německých ohařů a jednoho výmarského ohaře. Zkoušky jsme začaly společným honem, pokračovaly jsme přes aporty a vlečky s tím, že hledání rozhodčí nechali na závěr. Během zkoušek z naší skupiny odstoupila fenka českého fouska, která zapřela bažanta a pes německého ohaře, který neuspěl na vlečce s bažantem. Číslo 6 nám svědčilo, protože Kora „žárlivka“ viděla práci ostatních psů, a tak do každé disciplíny šla s velkou chuťí. Zkouškové štěstíčko bylo s námi a Kora ukázala pěknou práci při hledání, kdy postupovala a nakonec pevně vystavila i odklidovala bažanta. Celé zkoušky jsme sbíraly 4, čímž mi Kora dělala obrovskou radost. Bohužel jsme při honu ani hledání nenašly zajíce a tak jedinou 3 jsme získaly na klidech před srstnatou. Zbývalo už jen přinášení kachny z vody. Na tuto disciplínu jsme přejížděli k nedalekému rybníku a cestou se mi honily myšlenky, že by to nebyly zkoušky, kdy by Kora nevymyslela nějakou lumpárnu. A nezklamala! Na poslední disciplíně jsme dostaly známku 2, když Kora si kachnu pěkně přinesla na břeh, na cestě ke mně ji 2x položila a já jsem to nezvládla (díky špatné zkušenosti na SZVP) jsem ji dala hned dva povely a bylo vymalováno. Rozhodčí i přítomná korona byli zklamáni, protože Koru tipovali na vítěze zkoušek. Hodně mně to zamrzelo. Ale i tak jsem maximálně spokojená za bezva práci v poli, kterou Kora všem předvedla a tu kachnu …. tak to ještě ukážeme co v nás je :o)) Když na příští rok plánujeme pokračovaní v naší lovecké kariéře ;o)

Z těchto zkoušek, je mi líto, ale nemám jedinou fotku. Tak to vypadalo, že pojedu sama, ale na poslední chvíli jsem získala doprovod, Tondu S. Díky za něj. Poděkovat chci všem, když nám drželi palečky, jmenovitě Draze+Michalovi+Arovi (ti mi dali tip na okr. Znojmo), Lucce s Dastíkem, Jarovi (odborník na vlečky) , Milanovi H., kteří na nás mysleli a netrpělivě čekali na výsledky když žhavili telefon :o) Poděkování patří i Jirkovi Drábkovi, který mi s výcvikem Kory v nemalé míře pomohl a má na konečném výsledku svůj díl.

Pro letošní rok opouštíme s Korou zkouškový rej a začínáme s přípravou na výstavu, která bude dalším krůčkem k uchovnění.

pa190220.JPGpa190221.JPGpa190222.JPG