F vrh

F vrh

   VRH    F 

Tajemství Karpat

Byl odchován s kolegou Lukášem, matkou vrhu je Hakima z Blanenských lesů. 

Otcem štěňátek je  MultCh. Táltos Köfalmenti. 

Štěňátka se narodila v úterý 14.5.2013

4 fenky : FUNNY 4608, FEEBEE 4609, FERGIE 4610, FREDA 4611

4 pejsci :  FRAM 4604, FRIGO 4605, FARGO 4606, FOREST 4607

13.7.2013  Tento týden se nám rozjeli do nových domovů hned tři fenečky, „žlutá“ fenečka Funny, která našla svoji paničku v Českém Těšíně. Jistě o ní hodně uslyšíme, v plánu mají agility a i výstavu  :)  Ve čtvrtek odcestovala do Brna „oranžová“ Freda. Holky mají v plánu Oblastní výstavu v Buchlovicích, moc se na ně těšíme ;) a v sobotu si pro  „červenou „ Feebee přijela Adélka z Jihlavy. V rodném pelíšku tak zatím zůstává Fram a Fergie, kteří čekají až se jim páníčci vrátí z dovolené.  Do galerie jsem přidala fotky trojlístku. Které naleznete TADY

6.7. 2013 -  Nastal čas loučení a  odjezdů štěňátek do svých domovů. První do nového domova odcestoval Frigo, který našel svoji rodinu a domov na Moravě v Henčlově. Jako druhý odcestoval „modrý“ pejsek Forest, který našel nový domov v Čáslavi. Forest s námi cestoval do nového domova, kde na něj na chalupě čekala celá rodina. Forest má už zkušené páníčky, kteří  maďarského ohaře měli. Cestu do nového domova zvládl na jedničku a i první zprávy z nového domova byly že první noc zvládli výborně. V neděli se na nejdelší cestu, do svého domova v Belgii vydal „šedý“ Fargo, který bude patřit do rodiny ChS Alfa Pogo //www.vizsla.be/. Lukáš vezl pejska do Prahy a odtud  pak už Fargo odcestoval se svým chovatelem.  Další loučení nás čekají tento týden. Do galerii přidány fotky z posledního společného focení.

28.6. 2013  -  pátek jsme byli se štěňátky na očkování a tetování. V levém oušku teď mají kérku v podobě “rodného ” čísla. Opět pan doktor použil zelenou barvu a jako posledně nešetřil, ale jsme rádi, čísla budou pěkně vidět. Holky byly teda statečnější. Při té příležitosti pan doktor všechna prohlédl, prohmatal.  Pejsci jsou kluci jak se patří, varlátka mají sestouplá, žádné štěňátko netrpí pupeční kýlou a zoubky se jeví také v pořádku. Kromě tetování dostali štěňátka první dávku očkování, a doma jsme jim dali třetí dávku odčervení.Čas núprosně běží a brzy se nám rozutečou do nových domovů po celé republice. Všechna štěňátka jsou rezervována.

dsc_0924.jpg 22.6. Většinu dne tráví štěňátka venku v ohrádce, počasí je opravdu horké až únavné i pro štěňátka. Všechna dostala slušivé obojky a jednotlivá štěňátka mají už svá jména. Fenečky máme žlutou Fanny, červenou Feebee,  fialovou Fergie a oranžovou Fredu. Pejskové jsou zelený Fram, bez obojku Frigo, šedý Fargo a modrý Forest. Poznali jsme osobně jejich budoucí  páníčky o kterých si myslíme, že jsou ti nej. Plánují výstavy, zkoušky, sportovní aktivity a to důležité pro nás, budou s námi v kontaktu, za čož jsme moc rádi. Štěňátka čeká tento týden očkování, v pořadí třetí odčervení a tetování. Zatím čekáme na tetovací čísla z Prahy a jsme zvědaví, jaká čísla to budou :)  V záložce foto přidány fotky štěňátek z 5,5 týdne ;)  Volný je v tuto chvíli pejsek.

dsc_1359.jpg  14.6. Štěňátka oslavili první měsíc života. Hakima je úžasná máma, štěňátka trpělivě kojí a malý prcci už ochutnali první příkrm. Jsou to šikovňáci a jejich váha překročila 2 kg. Je to pěkný,váhově vyrovnaný vrh. Všechna štěňátka jsou krásně světlé žemlové barvy. Socializace probíhá v plném proudu, štěňátka mají výběh na dvoře, poznávají okolní svět a přivítali jsme už i první návštěvy budoucích páníčků :) Pravidelné druhé odčervení proběhlo pomocí pasty a střihání drápků jako bonus pro pohodlí maminy Hakimy. Pejsci mají už svá jména: zelený Fram, modrý Forest, šedý Fargo a bez šňůrky je Frigo po psím dědovi.

snimek-012.jpg

30.5.  Dnes jsem se jela podívat za Hakimou a štěňátkama do Vlčnova. Jsou to úžasná klubíčka, krásně žemlová. Štěňátka jsou poprvé odčervená, pro pohodlí maminy Haki mají ostříhané drápky. Hakima je úžasná máma, pořád kojí a vzorně se stará o štěňátka. Štěňátka už všechna rozlepila očka a začínají se batolit po pelíšku, zajímat se o svět. Od 9.června se těšíme na první návštěvy :)  Tři krásní pejsci stále hledají milující domovy. Věříme, že to budou krasavci jako jejich  táta TAP, který je šampionem několika států.  Štěňátka jsou vhodná nejen na chov, výstavy, myslivost, ale i jako kamarád a parťák pro sportovní aktivity.

hsnzhsnr-0vrh1qzsanyk6mjbkdzobtzg8q_ksaa4vt35c4dk8q2lyb1yp-sgdslrw3gf5k.jpg snimek-002.jpg

Po dlouhém porodu zakončeném císařským řezem Hakima porodila 4 pejsky a 4 fenečky

V pelíšku máme

slečnu  ORANŽOVOU, ČERVENOU, ŽLUTOU a FIALOVOU

a pány MODRÉHO, ZELENÉHO, ŠEDÉHO a bez STUŽKY

rodiče:

 

planovany-vrh.jpg

 

dsc_0198.JPG Hakima posílila Tajemství Karpat formou spolumajitelství. Hakima žije se svým páníčkem Lukášem v nedalekém Vlčnově. A jelikož ji znám od malého štěňátka, když jsme ji byli u paní chovatelky Renaty Zachovalové v ChS z Blanenských lesů vybírat, následně i z výcviků, dohodli jsme se s Lukášem, že její štěňátka budou odchována jako vrh F Tajemství Karpat. Hakima s Lukášem složili Zkoušky vloh – I. cena, 4 nos a Podzimní zkoušky – I. cena, 4 nos.  Její povaha je přátelská, velmi temperamentní a při práci neúnavná aportérka. Výstavy se účastnila pouze jediné,  a to s hodnocením velmi dobrá. Hakima je jemnější kostry, pěkně modelované hlavy, tmavě hnědého oka, dostatečně hlubokého hrudníku i výrazného předrudí, bez hrubé vady. Hodnocení rtg kyčlí je DKK 0/0

 

p81410151.JPG Pro Hakimu a její první vrh jsme s Lukášem, jako otce vybrali Táltose Köfalmenti (TAPa). Je to mladý perspektivní pes, který má velké úspěchy na poli výstavním o čemž svědčí šampionáty několika zemí a získaná ocenění z výstav. Tap je Šampion ČR, Grand šampionem ČR, Šampionem SK, Grand šampionem SK, Polský šampion, Mezinárodní výstavní šampion C.I.E, Mezinárodní výstavní šampion C.I.B, čekatel Chorvatského, Rakouského a Maďarského šampionátu. V r. 2010 se stal vítězem Speciální klubové výstavy maďarských ohařů, několikrát hodnocen na výstavě titulem BOB – vítěz plemene, Národní vítěz a nechybí i ocenění v závěrečných soutěžích VII. skupině FCI  – 3x BOG III., 1x BOG II. i vítěz nejhezčí ohař výstavy BOG. Tap byl importován z Maďarska a jeho předkové pochází z kvalitních linií. V jeho rodokmenu najdeme zvučná jména, jeho otec Malomközi Pompás,  děd Blushing Storm of Szédresi, děd Csöváberki Csúzli a další.  Po pracovní stránce je lehce cvičitelný, práce v honitbě ho baví, rád aportuje. Tapa jsem vedla a připravovala ke zkouškách. Ze zkoušek má složeny Zkoušky vloh – I. cena, 4 nos, vítěz zkoušek, Podzimní zkoušky – I. cena, 4 nos, vítěz zkoušek, SZVP – I cena, 4 nos, Lesní zkoušky – I cena, 4 nos, vodič na barvě, vítěz zkoušek.  TAP má výbornou povahu, lehce ovladatelný, cvičitelný, správného tělesného rámce, krásnou hlavu a tmavé oko.  Hodnocení rtg kyčlí je DKK 1/2 (hraniční/lehký). Osobně můžete poznat Tapa v chovatelské stanici Ginger Angel  www.gingerangel.cz  kde najdete i další jeho fota a jeho rodinu. V ČR jsou po Tapovi pouze dva vrhy. Doufejme, že se plány vyplní a dočkáme se štěňátek, a tím i vytouženého přírůstku pejska pro Lukáše :)

rodice-vrh-f.JPG  Oba rodiče plánovaných štěňátek jsou pravidelně využívaní v praxi a účastní se honů na bažanty a zajíce. Žijí v rodinách, s dětmi ke kterým mají moc pěkný vztah.

 

Od spojení očekáváme štěňátka výborného exteriéru a vlohové práce, která budou vhodná nejen pro myslivost, výstavy ale i sport a budou svým majitelům výbornými společníky.

Štěňátka jsou s láskou očekávána a budou s velkou péčí odchována pod celodenním dohledem rodiny. Při jejich odchovu budeme dbát na řádnou socializaci. Pokud to počasí dovolí, budou poznávat okolní svět, zahradu a venkovní vjemy. Návštěvy budoucích majitelů jsou vítány, budou však možné od 3 týdnů věku štěňátka z důvodu, že dbáme na jejich zdraví. Pravidelně budeme na internetu přidávat informace o tom jak štěńátka rostou, nebudou chybět ani fotky ;)

 

Štěňátka budou při odchodu do nových domovů vybavena průkazem původu (rodokmenem), řádně očkována s očkovacím průkazem, několikrát odčervena s přehledem odčervení, tetovaná a kupní smlouvou, kterou Vám zašleme na seznámení. Zvyklá na kvalitní granulové krmivo, případný Barf přenecháme až na budoucím majiteli.