Hlavní hon Veselí nad Moravou

Hlavní hon Veselí nad Moravou

20.12.2008 Kategorie Hony

hon.jpg  20.12.2008 jsme se rozjeli na pozvání mé kamarádky Žanety do Veselí nad Moravou, kde myslivecké sdružení Buková pořádalo hlavní hon na zajíce.  Tentokrát jsem jela bez mých zrzavců, které jsem nechala doma, protože jsem neodolala užít si tento hon pouze jako střelec. Na hon semnou vyrazil i Martin s Argem, kteří přijali pozvání účastnit se honu semnou. Argo po celou dobu předváděl moc pěknou práci a aporty zajíců mu nedělali žádné problémy. Argo měl tak příležitost si pěkně zaaportovat zajíce i bažanty.

dscf6600.JPG  Právě  proto si vysloužil pověst poslušného a pracovitého psa. Zvládli jsme tři leče na zajíce, kdy bylo povoleno střílet bažanta i králíka. Počasí nám dlouho nevydrželo a během druhé leče začalo pršet. Přejít pak povláčené pole se rovnalo horskému výstupu.  I kvůli počasí  hospodář hon ukončil a odebrali jsme se na odchovnu, kde bylo domácími připraveno občerstvení. Po veterinární prohlídce, která proběhla v pořádku a  všichni zajíci byli zdraví, jsme u výřadu byli seznámeni s tím, že se střelilo 110 zajíců, 1 králík a 15 bažantů.

dscf6608.JPGKaždý střelec obdržel zajíce, kterého si střelil a i Argo dostal ušáka za svou práci. Potom jsme s Martinem spěchali domů, převléci se do svátečního a zpět do Veselí na poslední leč, kterou mělo sdružení připraveno i s hudbou na sále. Celý večer se nesl ve velmi přátelském duchu a o zábavu nebyla nouze. Štěstí se na nás usmálo i v tombole. Poté co jsme v obálkové tombole vyhráli pullitra, víno, skleničky a  Martin i pro změnu živou morku, kterou měnil až vyměnil za perličku :o)), tak při losování prvních deseti cen, jsem postoupila do 10 vylosovaných, kterým bylo předloženo plato s 10 štamprlemi, kde na dně každé  bylo číslo ceny. Jednu jsem vybrala a  až  po vypití oné štamprle jsem zjistila, že jsem vyhrála hlavní cenu a tou bylo malé sele  :o)) Zábava pokračovala do ranních hodin, kdy jsme měli velmi trpělivý odvoz – Jaro dííííky moc. Máš to u mně v dobrém schované ;o)   Fotky  z honu nemám, protože jsem si na hon opravdu vzala jen brokovnici. Pár foteček pořídil Martin, tyto naleznete u něj na webu. Fotila i Žaneta, která mi přislíbila fotky poslat, takže jak budou k mání, hned dodám odkaz ;o)   Posílám pozdrav do Veselí a Žanetko,  ještě jednou děkuji za pozvání na tento hon.