Aktualizace po měsíci :o)

Aktualizace po měsíci :o)

17.9.2008 Kategorie Ostatní

Dnešním dnem napravuji velký rest a pokusím se vám zkráceně přiblížit co se u nás za ten měsíc, když jsem neaktualizovala stránky, událo a že nezahálíme ;o)

Začla doba honů na kachny. Endy si užívá na maximum těchto akcí a za svou práci si vždycky priveze domů  nějakou tu kačenku, kterou pokaždé schovávám do mražáku na výcvik pro příští rok. S Korou chodím jen za zábrky, kdy chodíme s kamarádem Pavlem, Jarou jeho NKO Citou a já s Korou.  Kora mi dělá radost, nebojí se rány a  střelenou kachnu vždy pěkně přinesla.

vycvik-zalazany-szvp-220.jpg S Korou se připravujeme na podzimní zkoušky a tak i v rámci tréninku jsme zajely o víkendu 12.-14.9. do Zalažan a nám známého prostředí k Jirkovi Drábkovi a jeho ChS Z Mešinské hájovny.V Zalažanech na nás čekal Jirka, kamarádka Lucka s Anetou. Nechyběli ani naši parťáci při výcviku Lucka a její vyžláček Dasty, které děkuji za fotky. Osobně jsem na foťák neměla čas a Dianka musí ještě vylepšit svůj styl :o)) Další fotky z výcviku naleznete na jejich stránkách www.mokdasty.chytrak.cz/index.htm Dasty paničku pěkně při výcviku na vodě potrápil, ale musím na něj prásknout, že úspěšně složil ZV – I. cena a krásné třetí místo (224 bodů). Poznali jsme nové přátele Terezku a Pavla a jejich psí slečny pointřičku Wandu a maďarečku. Na výcvik za námi jezdila i kamarádka Staňka a její pointřička Kery.

p9130666.JPGp9130670.JPGp9130653.JPGp9130672.JPG
Ve společnosti bezva lidí nám celý víkend utekl moc rychle. Při výcviku jsme prošli veškeré disciplíny pro podzimní zkoušky a aporty, kterých jak říkám není nikdy dost. Počasí nám přálo i když ochlazení bylo znatelné. Hlavně že jsme nezmokli. Moje Dianka se zapojila při výcviku a pomáhala při tahání vleček. Brala to jako bezva hru, takže mám úžasného pomocníka při výcviku u nás doma :o) Velký dík patří Jirkovi a Lucce, kteří se nám během výcviku věnovali.

p9060645.JPG Dne 6.9.2008 Podzimní zkoušky uspořádal OMS Uherské Hradiště ve spolupráci s mysliveckým sdružením v Ostrožské Nové Vsi, kde není o zvěř nouzi a každý pes tak mohl ukázat co v něm je. Jediné co psíky hodně potrápilo bylo velmi horké počasí a sluníčko, které nešetřilo nikoho z nás. Těchto zkoušek se účastnilo 17 psů z toho 14 ohařů a 3 zástupci malých plemen. Na zkouškách neobstáli tři ohaři. Vítězem zkoušek se stala fenka maďarského ohaře Dorisa z Krásenského zámku – vůdce Ing. Milan Naď. Fenečka předvedla velmi chuťovou práci a i rozhodčím se líbila, když prohlásili, že tak hbitého maďárka dlouho neviděli. V tu chvíli jsem si pomyslela, že to ještě neviděli moji divošku Koru :o)) Druhá v pořadí se umístila fenka německého drátosrstého ohaře Iki od Letu kamaráda Tomáše Kyseláka, kteří jsou naši spolubojovníci při výcviku a díky nic jsme i poznali co je to hledání v řepě :o) Třetí místo obhájila (stejně jako na ZV) fenka českého fouska Inka z Chobutek, kamaráda Vlastika Kňourka. Celkově 7 psů ziskem bodů dosáhlo na I. cenu a 4 ohaři obstáli v III. ceně. Pokud Vás napadá otázka, kdy přijdou PZ na program u nás, věřte tomu, že děláme s Korou maximum pro to, abychom je zvládly, i když Kora mi to nijak neulehčuje. A tak jsme i vyjely za výcvikem do Zalažan. O tom píši ale výše ;o)


p9060511.JPGp9060550.JPGp9060541.JPGp9060543.JPGp9060537.JPGp9060567.JPGp9060577.JPGp9060575.JPG

V sobotu 30.8.2008 uspořádal OMS Hodonín v Ježově Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen. Do Ježova jsem vyrazila sama bez Kory. Zkoušky se účastnili němečtí krátkosrtí ohaři, výmarští ohaři, maďarský ohař, německý drátosrstý ohař. Skupina se kterou jsem trávila celé zkoušky bohužel neměli mnoho zvěře a tak psíci to neměli moc lehké, když do 12 hodin probíhalo hledání tak, aby se střelil zajíc a mohli se dělat aporty a vlečky. Nakonec byl zajíc střelen a vše proběhlo tak, jak má. Zkoušky úspěšně dokončili všichni ohaři v I. ceně a vítězem zkoušek se stala fenka německého krátkosrstého ohaře – hnědka – Hesa z Heřmanska vůdce Ing. Martina Tomeška. Fenku jsem viděla při ukázkové práci na zkouškách vloh a ani nyní mne nezklamala svou perfektní prací. Byla radost dívat se na souhru vůdce a fenky.

dsc_4191.JPG Prázdniny jsme ukončily pobytem na chatě v Buchlovicích – Smraďavka s bezva rodinkou Matějákových a jejich fouskem Arem. Na jejich webovkách www.oharceskyfousek.cz naleznete fotečky a širší povídání od Drahy. Byly to bezva dny strávené výlety, tak že si děti přišly na svoje a Kora s Arem také nezaháleli, když bylo domluveno cvičeníčko s přáteli ve Veletinách a Popovicích. Vyjeli jsme i na návštěvu do Osvětiman, kde nám Marek a jeho fousek Hary ukázali bezva terény pro výcvik ohaře.

Těším se na další akci v této sestavě :o)

Dájo, díky za info – odkaz upraven ;o)

p8240403.JPG O víkendu 23. a 24.8.2008 se na našem okrese konaly poprvé všestranné zkoušky ohařů na které jsem jela podpořit své přátele Feru s výmarským ohařem Charley z Prýgrova dvora, Dana s maďarským ohařem Verdonem z Tismenic. Zkoušky šli i další přátelé z okolí – Zdena s velkým münsterlandským ohařem Carem, J. Tinka s fenkou českého fouska Doria z Němečiek. Zkoušky začaly v sobotu v honitbě Mysliveckého sdružení MS Lesná Horní Němčí. Na zahájení se v pěkném lesním prostředí sešlo 12 ohařů pěti plemen. Bohužel tento den neuspěli dva výmarští ohaři, mezi nimiž byl i Charey, když Ferovi odešel z odložení na šoulačce a jeden maďarský ohař, který pozlobil páníka na barvě, když nedokončil hlášení na barvě.

Druhý den pokračovaly zkoušky v honitbách mysliveckých sdružení Dolní Němčí a Popovice, které poskytli prostor pro práci v poli a na vodě. Vůdci se psy byli rozděleni do tří skupin a během dne tak skládali zkoušky z disciplín na vodě i poli. Velmi zajímavé bylo sledovat práci ohařů při jednotlivých disciplínách na vodě, když rybníky v honitbě MS Popovice, jsou na tento druh zkoušek jako stvořeny.

Práce v poli probíhala v Dolním Němčí. Druhý den se také neobešel bez zklamání, když na polních disciplínách vypadli další dva němečtí ohaři.

Přísní, ale spravedliví rozhodčí posoudili práci jednotlivých psů tak, že se vítězem všestranných zkoušek stala fenka českého fouska Doria z Němečiek s vůdcem Josefem Tinkou. Druhé místo obsadila fenka českého fouska Tina z Mutických vršků vůdce Josef Hlaváč. Jako třetí se umístil pes českého fouska Egon ze Šimárníku vedený Vítězslavem Šestákem. Konečný výsledek je takový, že z 12 psů uspělo pět psů v I. ceně, jeden pes ve II. ceně a jeden v III. ceně.